Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, ALTSO’yu ziyaret eden Romanya Belediyeler Birliği Başkanı Florian Dudu’dan iş insanlarına vize kolaylığı ve Romanya’dan Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na direkt uçuş düzenlemesi konularında destek istedi.

Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu’nun organizatörlüğünde Romanya Belediyeler Birliği Başkanı Florian Dudu ve Romanyalı Belediye Başkanları çeşitli temaslarda bulunmak için Alanya’ya geldi.

Başkan Dudu ve beraberindeki Romanyalı Belediye Başkanları bugün ilk olarak Alanya protokolü ile bir toplantıya katılırken, toplantının ardından ise ALTSO’yu ziyaret ederek Başkan Erdem’le görüştüler.

Romanyalı belediye başkanları ile toplantıya katılan ve toplantıda söz alarak Alanya’yı tanıtan ALTSO Başkanı Eray Erdem, tarım, turizm, inşaat ve emlak gibi Alanya’nın lokomotif sektörleri hakkında bilgiler aktarıp, Romanyalı iş insanlarını Alanya’ya yatırım yapmaya davet etti.

Başkan Erdem, toplantının ardından ise Romanyalı heyeti ALTSO’da ağırladı.

Başkan Dudu’dan iş insanlarına vize kolaylığı sağlanması ve Alanya Gazipaşa Havalimanı’na Rusya’dan direkt uçuş için destek isteyen Başkan Erdem, “Nazik ziyaretleri için Romanyalı Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederim. Sayın Dudu ve beraberindeki Romanyalı başkanlarımıza Alanya’mız ekonomisi ile ilgili bilgiler aktarıp, yatırım fırsatları konusunda değerlendirmelerde bulunduk.
Romanyalı iş insanlarını Alanya’mıza yatırım yapmaya davet ettiğimiz ziyarette, Sayın Dudu’dan iş insanlarımıza vize kolaylığı sağlanması ve Romanya’dan Alanya-Gazipaşa Havalimanımıza direkt uçuş düzenlemesi konularında da destek istedik. Alanya’mız için her kurum ve kuruluşla elimizden gelen gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

DUDU’DAN TEŞEKKÜR
Romanya Belediyeler Birliği Başkanı Florian Dudu ise Başkan Erdem’in taleplerine destek vereceklerini ifade etti. Başkan Dudu, “Alanya’da ve ALTSO’da çok güzel ağırlandık. Başkanımız Eray beye ve Hayri Çavuşoğlu başkanımıza teşekkür ederim. İş insanlarına vize kolaylığı ve direkt uçuş konusunda başkanımızın taleplerini aldım. Elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Başkan Erdem, Romanyalı başkanlara Alanya’yı tanıtıcı argümanlar ve muz ürünlerinden oluşan bir de hediye paketi takdim etti.

Kaynak:ALTSO

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.