“ANTALYASPOR SİYASET ÜSTÜ BİR NOKTADADIR”

BAŞKAN BAYAR’DAN ANTALYASPOR ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, il yöneticileri ile birlikte Antalyaspor Kulüp Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Bayar, “Antalyaspor siyaset üstü bir noktada, bu şehrin en önemli değerlerinden. Bu değeri yaşatmak ve büyütmek için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, İl Sekreteri Nuri Cengiz, İl Yöneticileri Gökhan Gökcen, Füsun Çevik Karaman, Bülent Baylı ve Özcan Yılmaz ile birlikte Antalyaspor’un Döşemealtı’ndaki tesislerinde Antalyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Yılmaz ile Antalyaspor’un güncel sportif ve mali durumunun yanı sıra vizyonu ve beklentileri hakkında fikir alışverişlerinde bulunan Başkan Bayar ve il yöneticileri, Antalyaspor için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirttiler. Antalyaspor’un güncel durumu hakkında bilgi toplayan ve fikirlerini aktaran CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, “Konu Antalyaspor olduğunda siyaset üstü bir duruş ve birlik içerisinde olmamız gerekmekte. Antalyaspor’un başarısının Antalya halkına vereceği mutluluk ve morale hepimizin ihtiyacı var. Ancak Antalya için sportif anlamda başarıdan ziyade Antalyaspor gibi bir marka ve değerin güçlenerek varlığını sürdürmesinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Antalyaspor geçmişiyle, taraftarıyla, yarıştığı her branşta Türk spor camiasına kazandırdıklarıyla varlığını ispatlamış büyük bir kulüp. Bu büyüklüğün haliyle yönetimdeki sorumluluğu ve Antalyalılar, özellikle de Antalyalı siyasetçiler olarak bizlere düşen sorumluluğu da oldukça büyük. Bu anlamda biz Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Yönetimi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İnanıyorum ki Antalya’da Antalyaspor’umuz için elini taşın altına koyabilecek çok fazla insan var. Hedeflenen başarıların bu destekle birlikte elde edilebileceğine inanıyorum. Finalde de umuyoruz ki adaletli, kaliteli bir mücadeleye tanık olur sonunda da kupaya uzanarak Antalya’yı sevince boğarız” ifadelerine yer verdi.

“Şehirde 5 Bin Antalyaspor Bayrağı Dalgalancak”

Kulübün mali ve sportif durumu hakkında konuşan Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, “Aslında işin sportif kısmı tamamen vitrin. Mutfak kısmında ise işler sahada göründüğü gibi olmayabiliyor. Bir yandan ligde kulüp olarak yenilmezlik rekorumuzu kırmış, Türkiye Kupası’nda finalist olmuş durumdayken; bir diğer yandan acilen ödenmesi gereken 80 milyon liralık borç yükü ile uğraşıyoruz. Kupaya rakibimizden daha çok ihtiyacımız var ve daha çok istiyoruz. Tüm Antalyaspor camiası olarak başaracağımıza inanıyoruz. Fakat kupayı aldığımız takdirde Avrupa kupalarına katılabilmemiz için mali durumumuzu ayarlamamız gerekiyor. Pandemi nedeniyle tribünden 40 Milyon TL’ye yakın bir gelir kaybı yaşadık. Bu şehirde yaşayan herkesin, bu şehrin değerleri adına, en önemli markası olan Antalyaspor için yapabilecek bir şeyleri vardır. İlla maddi anlamda olması gerekmez. Bir fikir, bir proje çok şey kazandırabilir. Bu anlamda bir bayrak projesinin fitilini ateşledik. Şehirde hiçbir zaman 100 büyük Antalyaspor bayrağı bir arada sallanmamış. Biz, finale kaldığımız Türkiye Kupası temalı 5 bin adet farklı tasarım bayrak sallandırmayı hedefliyoruz. Bu konuda herkesten şehirde Antalyaspor’un bayrağı dalgalanması için gereken desteği sağlamasını bekliyoruz” diye konuştu.

Chp Antalya İl Başkanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir